پاورپوینت هنرستان موسیقی Maizières

تاریخ ایجاد 21/09/1394 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 42 اسلاید بهمراه نقشه ها و تصاویر   قیمت: 5800 تومان   حجم فایل: 5141 kb تعدادمشاهده  1


بخشی از مطلب

معماران: دومینیک کولن و همکاران
مکان: فرانسه، مایزیرس لس متز
معمار مسئول: دومینیک کولن
مدیران پروژه: استیو لتوداکلوس، سارا بربیا
معماران پروژه: آرنود الودی، اولیویه نیکلاس، چو یون پارک
مساحت: 3.400 متر مربع
سال احداث: 2009 میلادی
مهندس سازه: فیلیپ کلمنت، BATISERF
مهندس مکانیک: ج. یاست
مهندس آتیک: ایو کایسر، شرکت پروژه صدای اروپا
 
ادامه . . .
 
مدرسه موسیقی یک واحد یکپارچه به طول 100 متر و عرض 40 متر است که عمود بر جاده اصلی جا نمایی شده و قسمتی از آن به طول 16 متر، در یک فضای عمومی طراحی شده است.
 
 این ساختمان روبروی یکی از جنگل های giant sequoias و در تراز عمود بر جاده اصلی قرار گرفته است. این مجموعه مسیری را شکل می دهد که ورودی به سمت شهر را نشانه گذاری می کند.
 
 
 
در جلو خان بنا محوطه وسیعی قرار دارد که در قسمت زیرین ساختمان محو می شود. عموم مردم از پلکانی یادمانی استفاده می کنند که آنها را به سمت حیاط داخلی و سالن انتظار اصلی هدایت می کند. همانا این محوطه وسیع، رو به آسمان گشوده شده است، با رنگی شب تاب مهمان نوازی می کند و در اوایل غروب، به تابش با نوری حیرت انگیز ادامه می دهد.
 
 
 
این ساختمان مجموعه ای از برنامه های متنوع را در خود جای می دهد، و شامل مکانی برای نوجوانان محلی، مرکز فوق برنامه برای دانش آموزان، سالن اجتماع، سالن کنفرانس و یک مدرسه موسیقی است.
 
 
 
تمامی این عملکرد ها در یک واحد یکپارچه گردآوری شده اند و مدیریت چنین طرح ریزی پیچیده ای در داخل همین تک واحد انجام می شود. همنشینی این برنامه های مختلط، در حالی که هریک از آنها در تضاد کامل با دیگری است، به طور چشمگیری بر غنای این ساختمان افزوده است.
 
 
 
نمای بیرونی ساختمان تنها بخش محدودی از برنامه های داخل آن را آشکار می کند . تنها پنجره های بزرگ خلیج گون به بیننده اجازه می دهد که نگاهی گذرا به سالن اجتماعات داشته باشد و این امکان را فراهم می کند تا لحظه ای از حرکات رقصندگان را ببیند.
 
 
 
در این ساختمان روشنایی طبیعی فراوانی وجود دارد، علاوه بر نورگیر های رنگارنگی وجود دارد که روشنایی مخصوص به خود را ایجاد می کنند. این چنین سامان دهی برای نورگیر ها، فضای داخلی را در برابر اغتشاشات ناشی از بزرگراهی که در همان نزدیکی است، محافظت می کند.
 
این ساختمان فقط به شکل ساختمانی یکپارچه و طولانی طراحی نشده است، بلکه منحنی های نمای خارجی به تدریج در پیچش های دایره ای می چرخند و در نهایت، نمایی را که مربوط به دو طبقه از مدرسه موسیقی است، در هم ادغام می کنند. پیچش این منحنی ها بر پویایی کلی نمای بیرونی می افزاید، و چنین به نظر می رسد که خطوط آشفته حجم به طرز نامعلومی محو شده اند. پوشش بیرونی ظاهری روستایی از بتونی معمولی دارد، بتونی که نقایص خود را آشکارا نشان می دهد.
 
این ساختمان از بتن مسلح ساخته شده است، بتن به صورت پی نقطه ای قالب گیری شده و ساختمان بر روی پی های شمعی قرار گرفته است.
بر خلاف آن، مصالحی که در فضای داخلی استفاده شده، نفیس و لطیف  است. در سالن اصلی مصالح چوبی با رنگ های روشن دیده می شود، علاوه بر آن، سطوح طلا کاری شده در حفره های بزرگ سقفی، هاله گرمی به نورپردازی آن می دهد.
 
سالن کنفرانس، از سه طرف، از کابل های کشیده شده آویزان شده است. دیوارها با کوچکترین جابه جایی هوا، حرکت می کند، به گونه ای که ضخامت ناچیز آن آشکار می شود. سیستم آتیک قابل تنظیم ( کرکره های قابل کنترل) پشت این پرده زیبا پنهان می شود. چوب نفیسی که برای کف پوش استفاده شده است ( ونگه)، میزان اثرگذاری یک فضای نمایشی را تقویت می کند. 
 
مرکز فوق برنامه دانش آموزان، تک رنگ است؛ رنگ نارنجی تمام فضا را اشباع کرده است و کفپوش رزین براق، خاصیت فوق تصنعی آن را تقویت می کند.
در واقع، منطق اولیه بر مبنای ایجاد تضادی چشمگیر میان فضاهای مختلف است: مصالح متضاد، رنگ های متضاد و نورپردازی متضاد.
 
فضای داخلی و فضای خارجی کاملا از هم متفاوت اند، نمای بیرونی با ظاهری دهاتی، در نقطه مقابل فضای نفیس و با ارزش داخلی است.


کلمات کلیدی مرتبط:
معماران: دومینیک کولن و همکاران ,مکان: فرانسه، مایزیرس لس متز ,معمار مسئول: دومینیک کولن ,مدیران پروژه: استیو لتوداکلوس، سارا بربیا ,معماران پروژه: آرنود الودی، اولیویه نیکلاس، چو یون پارک ,مساحت: 3.400 متر مربع ,سال احداث: 2009 میلادی ,مهندس سازه: فیلیپ کلمنت، BATISERF ,مهندس مکانیک: ج. یاست ,مهندس,
مقالات مرتبط در این دسته
 پاورپوینت بررسی معماری دانشکده علوم مهندسی بوستون ، MA
 دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل بنای یادبود بوعلی سینا اثر سیحون
 دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل موزه هنر دنور
 دانلود بررسی موزه هنر میلواكی پاورپوینت
 دانلود ,بررسی پاورپوینت تئاتر شهر تهران,pptx
 پاورپوینت تحلیل و بررسی و آنالیز معماری موزه هنر دنور
 پاورپوینت رایگان بررسی موزه هنر دنور طراح دانیل لیبسکیند
 پاورپوینت بررسی ساختمان مرکزی لوئیز ویتانLouis Vuitton،سبک معماری جهش کیهانی
 دانلود ,رایگان ,تحلیل موزه هنر میلواکی- پاورپوینت
 دانلود بررسی موزه فرش تهران,پاورپوینت
 پاورپوینت بررسی طراحی مرکز فرهنگی روبرتو Cantoral
 دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی موزه ملی ایران - موزه ایران باستان
 پاورپوینت بررسی موزه فرش تهران
 پاورپوینت مرکز فرهنگی-سینمایی دزفول
 دانلود پاورپوینت بررسی گالری هنری دانشگاه ییل ـ لویی کان
 پاورپوینت بررسی اکسپو 2000 هانوفر ـ پاویون ژاپن از شیگرو بان
 پاورپوینت تحلیل و بررسی مرکز فرهنگی ایوب در ترکیه
 پاورپوینت تحلیل و بررسی فرهنگسرای نیاوران،به همراه پلان ها و تصاویر
 دانلود بررسی و تحلیل مجموعه فرهنگی تفریحی تیجیبائو اثر رنزو پیانو بهمراه نقشه ها و تصاویر
 دانلود پاورپوینت نقد و بررسی موزه آبگینه و سفالینه تهران

دانلود,بررسی پاورپوینت پانل های استرامیت,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت ژئوسنتتیك كاربرد ها Geosynthetics زهكشی، فیلتراسیون، در صنعت در آن كاربرد لزوم و جداسازی حفاظت، تسلیح، ساختمان,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی موج شکن های سکویی شکل پذیر,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت نیلینگ SOIL NAILING.NAILING

دانلود,بررسی پاورپوینت سبک سازی,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت مقاوم سازی ساختمان,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت لایتراکان بتن شفاف انتقال دهنده نور,pptx

بررسی ,های ,موزه ,ساختمان ,پاورپوینت ,کند ,می کند ,بررسی موزه ,موزه هنر ,می دهد ,و بررسی ,الودی، اولیویه نیکلاس، ,سازه فیلیپ کلمنت، ,آرنود الودی، اولیویه ,پروژه آرنود الودی،

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله پیشتاز پمپ harmonijbaran فکر کردن با صدای بلند بهترين کدها مقالات ارايشي arabi9test boomenaghashi تبلیغات گسترده اینترنتی دانلود گلچین جدیدتربن ها و بهترین ها مطالب اینترنتی